Lužniki půlmaraton: 7 faktů o tom, jak to bylo

Na začátku půlmaratonu

Na start nového závodu se vydalo asi 9 000 lidí.

beze změny tradic

Lužnikovský půlmaraton prošel jedním kruhem po hlavních ulicích hlavního města. Vzdálenost 21,1 km se táhne podél nábřeží Luzhnetskaya, Frunzenskaya, Prechistenskaya, Kreml, Raushskaya a Kosmodamianskaya. Malebné výhledy na světově proslulé památky Moskvy ocenili nejen obyvatelé hlavního města, ale i zahraniční běžci z více než 34 zemí.

Foto : Moskevský maraton

Všechno je nové

Každý účastník, který prošel cílovou páskou, obdržel pamětní medaili v aktualizovaném designu.

V boji o šampionát

Oleg Grigorjev se stal absolutním vítězem lužnikového půlmaratonu - zaběhl 21,1 km za 1: 09,17. Druhým byl Andrey Safronov s výsledkem 1: 09,18. Třetí místo obsadil Vitaly Loginov - 1: 10,27. Yulia Konyakina byla první z dívek, která přišla do cíle s výsledkem 1: 18,00. Druhé místo obsadila Natalya Popkova - 1: 19,26. Třetí výsledek ukázala Alla Sidorova - 1: 20,35.

Půlmaraton bez hranic

Kromě běžců byl půlmaraton tradičně pořádán handbikery (sportovci se zdravotním postižením, kteří jezdí na speciálních kolech s ručním pohonem) a poprvé sportovci na invalidním vozíku. Ruslan Kuzněcov byl nejrychlejším handbikerem a Vitaly Gritsenko obsadil první místo mezi uživateli invalidních vozíků.

Dobrý skutek

Lužnikovský půlmaraton dobyl také 100 dobrých běžců Nadace Aritmetika dobrého. Poprvé se tým dobrých běžců stal mezinárodním: přidal se k nim zástupce Itálie. Týmu fondu se podařilo shromáždit 60 000 rublů. Všechny získané prostředky budou použity na podporu vzdělávacího programu pro sirotky - Šance.

Online

V cíli pozdravily vítěze stovky lidí. Každý fanoušek měl během závodu příležitost sledovat svého běžce, což mu umožnilo nevynechat ho v cíli. Pro ty, kteří nemohli přijít povzbudit účastníky, byla možnost sledovat závod v přímém internetovém přenosu na webových stránkách a sociálních sítích závodu.

Můžete se zaregistrovat jako dobrovolník na webových stránkách projektu:

Zúčastněte se Promsvyazbank Moskevský maraton

O nás jak se připravit na svůj první maraton, přečtěte si náš článek

Můj první maraton: co potřebujete vědět, abyste nelitovali

Jak běžet a připravit se na svůj první maraton za rok? Příběh Alexandra Nekrasova.

Kosmo-pieski z Psiego Patrolu 🐾 Zajawka | Nick Jr. Polska

Předchozí příspěvek Ready, set, Tash: první maraton v boxu televizního producenta
Další příspěvek Shrnutí: 5 nejlepších letadel na Red Bull Flugtag